(#33) Plac Jana Nowaka-Jeziorańskiego, dawniej plac Dworcowy, ciąg dalszy


<< Poprzednie zdjęcie Następne zdjęcie >>

Zdjęcie archiwalne pochodzi ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego. Kliknij tutaj, aby zobaczyć je w bazie NAC. Zdjęcie zostało wykonane w 1927 roku. Za możliwośc wykonania zdjęcia dziękuję bankowi Noble Bank.

[sc:duza_reklama]Drugie ujęcie na plac Dworcowy. Zainteresowanych jego krótką historią zapraszam do poprzedniego zdjęcia.


8 komentarzy do “(#33) Plac Jana Nowaka-Jeziorańskiego, dawniej plac Dworcowy, ciąg dalszy

    1. to był końcowy(początkowy) przystanek linii nr 10 – jeździłem na plac Wolnica, ale też stąd odjeżdżał tramwaj do Cichego Kącika – linia 1 biegła przez ul Basztową skręcała przy Barbakanie i przejeżdżała pod brama Floriańską do Rynku z potem przez Szewską na Błonia. Przez Rynek szła trasa w kierunku Salwatora (ul Wiślną), a także na Mały Rynek i dalej do placu Zgody. Z rynku wychodziła też linia do dworca towarowego – przez ul Sławkowską.

  1. widac na kolorowym zdjeciu jak ludzie wydeptali sciezke na trawniku po lewej stronie.Przedtem byl tam luk-wygodny dla przechodniow,potem trawnik zaprojektowany do kantu przepisowo,wiec ludzie skracaja droge przez trawnik.tak powinno byc pomyslane ,luk nadalby troche miekkosci tym prostokatom i kwadratom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *