Więcej zdjęć?


Nie da się ukryć, że blog Dawno Temu w Krakowie swój najlepszy okres ma już dawno za sobą. Ściślej mówiąc prowadziłem go aktywnie niecałe dwa lata, od końca 2012 do początku 2014 roku. Było to dla mnie bardzo przyjemne doświadczenie. Nie dość, że dowiedziałem się co nieco o Krakowie, to jeszcze w mgnieniu oka zostałem dość popularnym blogerem ;-) Prowadzenie bloga to była dla mnie sama przyjemność, czytelnicy chętnie dzielili się wpisami w mediach społecznościowych, pod nowymi wpisami pojawiały się w zasadzie same miłe komentarze lub wartościowe dyskusje. Media chętnie interesowały się tematem zapewniając mi napływ nowych czytelników, nawet kilka razy ktoś nowo poznany polecał mi DTwK jako ciekawą stronę, nie wiedząc, że jestem jej autorem.

Niestety gdy w 2014 roku wyprowadziłem się z Krakowa aktualizacje musiały się skończyć, a blog w zasadzie z dnia na dzień upadł. Nigdy tego oficjalnie nie ogłosiłem, bo po głowie chodziły mi różne pomysły na przedłużenie jego życia, ale ostatecznie nowe obowiązki wzięły górę i po prostu przestałem cokolwiek publikować.

Od tego momentu minęło już ponad 6 lat, ale jak widzicie Dawno Temu w Krakowie jest ciągle online. Mam zamiar utrzymywać stronę tak długo jak to możliwe, bo wiem, że nowe osoby ciągle tu jakoś trafiają i mogą po raz pierwszy odkryć te ponad 100 zdjęć, które zdążyłem opublikować.

W tym roku w internecie pojawiła się nowa „konkurencyjna” dla Dawno Temu w Krakowie strona: Z Archiwum Krakowa. Odwiedzając ją poczujecie się jak w domu. Układ jest podobny, mechanizm do porównywania zdjęć jest prawie identyczny, jakość zdjęć elegancka. Autor nie ukrywa inspiracji, a ja cieszę się, że ktoś zdecydował się kontynuować to co zacząłem 8 lat temu. Polecam!


5 komentarzy do “Więcej zdjęć?

  1. Ciągle mam Twoją stronę w zakładkach i ciągle brakuje czasu, żeby obejrzeć do końca wszystkie wpisy. Dlatego bardzo się cieszę z Twojej decyzji o utrzymywaniu strony :-)

  2. I ja tu zaglądałam. Zawsze żałuję gdy takie miejsca zanikają. Kraków to dla mnie wspomnienia ze studiów a później powroty z okazji studiów i zamieszkania w nim dzieci. Pozdrawiam.

  3. Szkoda, że temat starych/nowych zdjęć nie został elegancko wyczerpany. Nagłe zniknięcie autora. bez słowa wyjaśnienia budziło smutek oraz obawy, czy nie był to wypadek losowy.
    Dobrze. że po tylu latach trafiło miłe wyjaśnienie.
    DTwK mam w zakładkach pomimo, że kilka moich komputerów po drodze się zmieniło.

  4. Poszukując starych zdjęć Krakowa trafiłam tutaj, chętnie sprawdzę również tą drugą stronę. Przyjeżdżam do Krakowa od jakiegoś czasu, bo stale wyjeżdżam z poczuciem że jeszcze nie wszystko zobaczyłam. Kiedyś udało mi się odnaleźć aktualne lokalizacje starych zdjęć. To niesamowite patrzeć na stary obrazek i jednocześnie widzieć jak zmieniła się okolica na przestrzeni lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *