(#62) Kraków z lotu ptaka, część trzecia. Most Piłsudskiego i Hotel Forum


<< Poprzednie zdjęcie Następne zdjęcie >>

Zdjęcie archiwalne pochodzi z serwisu fotopolska.eu i zostało wykonane 11 czerwca 1919 roku. Nowe zdjęcie pochodzi z Google Maps.

Zapraszam także na dwa poprzednie odcinki z lotu ptaka:
Dworzec główny, Stary Kleparz, Politechnika Krakowska
Okolice Wawelu

[sc:duza_reklama] [sc:duza_reklama]

7 komentarzy do “(#62) Kraków z lotu ptaka, część trzecia. Most Piłsudskiego i Hotel Forum

  1. Proponuję zwrócić uwagę na obecne ujście Wilgi, które zostało dużo później przekopane do obecnego kształtu przez Niemców.

  2. Pod koniec lat 50-tych kąpałem się w Wiśle przy widocznej na starym widoku plaży. Jedną z atrakcji było przepływanie statku Światowid z bocznymi kołami napędowymi. Na początku obniżał się poziom wody a potem pojawiały się fale, To była dla nas namiastka morza.

  3. W latach 70-tych było jeszcze starorzecze Wilgi „wycelowane” dokładnie na kościółek Bartłomieja. Z której strony Wilga go opływała. Chodzi mi o odcinek od stopnia (obok starej tandety) do ujścia. (Gdzie jest to zdjęcie „Stare koryto Wilgi jest wciąż widoczne na zdjęciu lotniczym z 1944 roku: bit.ly/131kk8S”)

    1. Jest ! Jest ta plaża od strony ulicy Rybaki na której kapałem się jak parolatek ( ok.1960 _). Już kilkoro osób kwestionowało ,że tam była piękna ,piaszczysta łacha naprzeciwko ujścia Wilgi . Ja pamiętam tą plaże już po regulacji rzeki- kamiennych brzegów Wisły . Schodziło się ok. 20-stoma schodkami z których teraz widocznych ponad wodą jest tylko kilka .
      Czy ten blog nadal działa ? Autor jest aktywny / Proszę o kontakt na FB

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *