(#14) ul. Basztowa, widoczny Barbakan


<< Poprzednie zdjęcie Następne zdjęcie >>

Zdjęcie archiwalne pochodzi ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego. Kliknij tutaj, aby zobaczyć je w bazie NAC. Data wykonania zdjęcie jest nieznana.
[sc:duza_reklama]


6 komentarzy do “(#14) ul. Basztowa, widoczny Barbakan

 1. Twoje zdjęcia upewniają mnie jak ładne widoki mielibyśmy w Krakowie gdyby ktoś w Starym Mieście podjął radykalne kroki celem ograniczenia brzydkiej i zaniedbanej roślinności – w tym drzew.
  Czy to drzewo musi być tak rozrośnięte nad jezdnią ulicy Basztowej? Zasłaniając kamienicę Pod Globusem?
  To samo Planty Krakowskie – nasz „park” z rozbudowanym regulaminem. Tego nie wolno, tamtego nie wolno. A nawet trawy tam nie ma, a drzewa często grożą połamaniem. Młode, małe i średnie drzewa są piękne i dają więcej zieleni oraz tlenu.

 2. Jezdnia i chodniki po prawej stronie kiedyś były w o niebo lepszym stanie, powinni to zmienić, tak to nieestetycznie wygląda

  1. A ja – niestety! – pamiętam jeszcze Basztową bez tramwaju,bo przechodziłem przez nią idąc z domu na Floriańskiej do szkoły na Pl.Matejki ( i z powrotem).
   Gdzieś już napisałem,że chodziłem do szkoły przez nieistniejące już przejście dla pieszych obok Bramy Floriańskiej po lewej stronie licząc od Rynku (po prawej przejście pozostawiono).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *